Stoisko targowe na dworcu
Polskie dworce autobusowe nie zachwycają czystością. Przede wszystkim są bardzo rzadko remontowane i odświeżane, a sprzątanie ogranicza się do opróżnienia koszy na śmieci.
Wnętrza dworców autobusowych, tam gdzie mieści się kasa, posiadają kilka ławek dla ludzi czekających na autobus. Niestety jest ich bardzo mało. W dni ulewne lub mroźne nie wszyscy pasażerowie będą mogli na nich usiąść. W takim budynku znajduje się toaleta, najczęściej pilnowana przez odpowiednią osobę. Za usługę z toalety pobierana jest drobna opłata. Oprócz kas i toalet często znajduje się stoisko targowe z gazetami lub napojami.
Dworce na zewnątrz także nie wydają się przytulne. Pomazane ławki oraz oparcia, wędrujące z wiatrem śmieci nie uprzyjemniają oczekiwania na podróż. Duży plus należy się za czystość autobusów. Stare pojazdy zamieniane są na nowe, a kierowcy w miarę pilnują porządku.
Wygląd dworców autobusowych głównie zależy od nas samych. To my powinniśmy dbać o porządek miejsc publicznych. Tyczy się to głównie młodzieży, która lubi zostawiać po sobie pamiątki w postaci podpisów czy mazideł. A na nieprawidłowe zachowanie zawsze powinniśmy odpowiednio reagować, W końcu chcemy, aby nasze oczekiwanie na autobus, było równie przyjemne jak sama podróż.
Posted in Bez kategorii |
Komentarze są wyłączone


